Ubezpieczenia i formalności wizowe

Zakup polisy ubezpieczeniowej to najlepsza metoda na zabezpieczenie się przed przykrymi zdarzeniami losowymi. Posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), którą można uzyskać w oddziałach NFZ, nie pokrywa wszystkich kosztów związanych z leczeniem za granicą, a jedynie daje prawo do korzystania z usług publicznej służby zdrowia w państwach Unii Europejskiej.

Standardowe ubezpieczenia podróży obejmują leczenie bez udziału własnego w kosztach, zapewniają niezawodne assistance medyczne 24/7 w każdym miejscu na świecie oraz zawierają ubezpieczenie od utraty, kradzieży lub uszkodzenia bagażu we wszystkich pakietach.

Możliwe jest dobranie odpowiednich rozszerzeń ochrony ubezpieczeniowej w zależności od indywidualnych preferencji lub miejsca podróży np. dodatkowe pakiety odpowiedzialności cywilnej lub następstw przewlekłych chorób oraz uprawianych sportów. Pakiety SKI lub SPORT, oprócz ubezpieczenia osób oddających się swoim sportowym pasjom, zapewniają również ubezpieczenie sprzętu sportowego.

Pakiet rodzinny zapewni Tobie i Twoim najbliższym wypoczynek bez niepotrzebnych zmartwień. Ubezpieczenie rodzinne przeznaczone jest dla maksymalnie 6 osób: 2 osób dorosłych i 4 dzieci - pokrewieństwo (lub jego brak) nie ma znaczenia. Istnieją również zniżki dla dzieci, młodzieży i studentów oraz opcje ubezpieczeń od kosztów rezygnacji lub przerwania podróży.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży chroni przed poniesieniem kosztów związanych z niespodziewanym anulowaniem wyjazdu. Jeżeli z przyczyn losowych niemożliwe staje się wyjazd w zaplanowaną podróż, ubezpieczyciel zwraca poniesione w związku z odwołaniem wyjazdu koszty. Można zarówno ubezpieczyć zakupione przez biuro podróży wakacje, samemu zorganizowany wypoczynek (np.: bilet samolotowy + apartament), lub też pojedyncze składniki wyjazdu (np.: sam bilet na transport lub sam pokój w hotelu).

Na wypad zagraniczny zorganizowany dla minimum 10 osób proponujemy grupowe ubezpieczenie turystyczne, dostosowane do potrzeb grupy i rodzaju wyjazdu.

Oferujemy polisy biznesowe Corporate Travel Insurance pozwalające precyzyjnie dobrać zestaw ryzyk odpowiadający indywidualnym potrzebom i wymaganiom każdej firmy, tak by podczas podróży służbowych pracownicy ze spokojem mogli skupić się na tym co najważniejsze.

Dla osób często podróżujących za granicę oferujemy ubezpieczenia roczne.

Zakup ubezpieczenia podróży gwarantuje bezpieczny i spokojny wypoczynek lub wyjazd służbowy.

Podróżując za granicę przed wyjazdem należy upewnić się czy kraj, do którego zamierzamy wyjechać, wymaga od obywateli RP wizy turystycznej lub tranzytowej.

Są państwa, które nie wymagają od Polaków wcześniejszego uzyskania wizy turystycznej. Należy jednak pamiętać, że w większości krajów, które takiej wizy nie wymagają, maksymalny czas jednorazowego pobytu w celach turystycznych wynosi 90 dni. Ta zasada odnosi się również do krajów Unii Europejskiej. Szczegółowych informacji o zasadach wjazdu i pobytu na terytorium poszczególnych państw udzielają ich przedstawicielstwa dyplo­ma­tyczne lub urzędy konsularne. Kraje, do których wymagana jest wiza turystyczna, wymienione są na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wizy

Czas oczekiwania na wizę różni się w zależności od państwa, do jakiego chcemy wyjechać i może wynosić nawet kilkanaście tygodni, dlatego warto zadbać o wszystkie formalności odpowiednio wcześniej przed planowanym wyjazdem. Czasami niezbędne jest również posiadanie wizy tranzytowej do krajów, w których przewidziane są międzylądowania.

Służymy pomocą w załatwianiu formalności wizowych.


Centrum Obsługi Biznesowej

ALL WAYS TRAVEL S.C.

+48 692-100-431

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookie w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności.

© 2014 All Ways Travel | Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: r-h.pl